Morda vsak dan porabite čas za čiščenje notranjosti hiše: pomivanje posode, pranje perila, brisanje prahu. Kaj pa zunanjost hiše? Hiše so lahko zelo umazane, bodisi zaradi vremenskih vplivov, blata bodisi zaradi igranja otrok s kredo ali vodnimi baloni.
Najboljši način za čiščenje fasade je uporaba tlačnega čistilnika. S tem bo delo opravljeno hitro in učinkovito. Predstavili vam bomo, kako se izvaja tlačno pranje hiše, da boste imeli vse informacije in boste pripravljeni.
Kazalo strani:
Ali je visokotlačno pranje slabo za vašo hišo?
Preden se lotite tlačnega pranja, vas moramo opozoriti na nekatere morebitne poškodbe. Če ne boste pravilno in varno prali pod pritiskom, lahko tvegate, da boste poškodovali svojo hišo. Prvič, če je tlačni čistilec premočan in ima zelo visok PSI (več kot 1500), lahko pride do zloma ali razpokanja fasade vaše hiše. Druga velika nevarnost je škoda zaradi vode. Nekatere hiše, zlasti tiste iz lesa ali opeke, zlahka prepuščajo vodo v stene. Če voda ne izhlapi dovolj hitro, to povzroči gnitje in kopičenje vlage.
Ker vodo streljate navzgor, lahko tvegate tudi, da bo vlaga prišla na podstrešje. Če niste prepričani, sta vrtna cev in nekaj mila učinkovit način čiščenja hiše, čeprav traja nekoliko dlje. Vendar pa upoštevanje ustreznih previdnostnih ukrepov in korakov pomeni, da je pranje pod pritiskom še vedno odlična ideja!
Kaj potrebujete za tlačno pranje hiše?
Želite oprati svoj dom pod pritiskom. Najprej zberimo ustrezne materiale. To vključuje:
- potrebujete sredstvo za čiščenje fasade, saj boste tako lažje in hitreje očistili hišo. Poskrbite tudi, da kupite čistilno sredstvo posebej za fasado vaše hiše, ne glede na to, ali so vinilne, cementne, štukaturne ali kakšne druge. Priporočamo tudi, da izberete okolju prijazno formulo, da ne boste poškodovali trave in rož v bližini.
- Seveda potrebujete tlačni čistilec, vendar ne le kakšen star tlačni čistilec. Priporočamo, da izberete takega z 2,3 GPM (pretok galon na minuto), kar pomeni, da bo tlačni čistilec precej močan – približno 2 600 PSI. V tem primeru boste morali pri pranju pod pritiskom stati precej daleč nazaj, da ne bi poškodovali obloge hiše. Če ste v dvomih, za mehkejše obloge, kot sta les ali aluminij, izberite takšnega z nižjim PSI, med 1200 in 1600. Vinil in druge močne površine prenesejo višji PSI. Prepričajte se tudi, da ima posodo za milo, da boste imeli kam dati čistilno sredstvo.
- Priporočamo, da si priskrbite nastavek za krtačo, saj ta olajša čiščenje hiš, zlasti pri odstranjevanju nanosov in umazanije. Morda boste želeli tudi podaljševalno palico, da boste imeli večjo prilagodljivost.
- Pri pranju hiše morate uporabiti 25- ali 40-stopinjsko konico šobe, ki omogoča širši tok vode. S tem lahko naenkrat pokrijete večji del hišne obloge in preprečite poškodbe.
- Priporočamo vam, da namesto lahkih ohlapnih oblačil nosite debela trpežna oblačila.
- Plastična folija: Morda boste želeli s plastično folijo pokriti zračnike, da preprečite poškodbe zaradi vode. Pokrijte tudi vse bližnje vrtno pohištvo, grmovnice in rože, da zaščitite tudi te.
Kaj storiti, preden začnete s tlačnim pranjem hiše?
Preden začnete s tlačnim pranjem, morate storiti nekaj stvari:
- Oblecite si zaščitna oblačila.
- Odstranite ali pokrijte pohištvo. Pokrijte tudi rastline, grmovnice in rože.
- Pokrijte prezračevalne odprtine.
- Izogibajte se lestev. Niso potrebne in če jih uporabljate, tvegate svoje življenje, saj bo stranica hiše spolzka, poleg tega pa na lestvi ne smete uporabljati visokotlačnega čistilnika zaradi povratnega sunka.
- Preverite, ali je podaljševalna cev, ki jo uporabljate, dovolj dolga, da se ne dotika električnih vodov.
- Počistite območje okoli sebe. Odstranite potrebno vrtno pohištvo, drugo električno orodje, kolesa in drugo. Poskrbite tudi, da v bližini ne bo otrok ali hišnih ljubljenčkov.
- Preverite, ali je vaša hiša pobarvana s svinčeno barvo. Če je tako, se obrnite na strokovnjaka, da jo odstrani, preden začnete s tlačnim pranjem.
- Če menite ali veste, da je v vaši hiši azbest, se obrnite na strokovnjaka, da to preveri. Če je v hiši azbest, lahko tvegate, da ga boste s tlačnim čistilcem razdrobili, kar lahko predstavlja varnostno tveganje.
- Izklopite vse električne zunanje vtičnice in naprave. Če jih pomotoma razpršite, lahko poškodujete hišni električni sistem.
Zdaj, ko ste pripravljeni, je čas, da se lotimo posameznih korakov. Preden začnete, se izogibajte opravilu na zelo sončen dan, saj lahko neposredna sončna svetloba izsuši čistilno raztopino, zaradi česar jo je zelo težko sprati.